Антикорупційна політика

Офіційна заява
БФ «ГЖУ» бере на себе відповідальність за забезпечення створення та підтримки систем внутрішнього контролю для запобігання та виявлення шахрайства, порушень і корупції як предмета обговорення та не допускатиме шахрайства, корупції чи зловживання службовим становищем для особистої чи інституційної вигоди. Таким чином, політика БФ «ГЖУ» полягає в тому, щоб повністю дотримуватись застосовних положень Закону про доходи від злочинних доходів 2002 року, Закону про тероризм 2000 року, Закону про хабарництво 2010 року та Положення про відмивання грошей 2007 року та всіх змін до законодавства.

Мета
Метою цієї політики є забезпечення дотримання благодійною організацією законів і нормативних актів щодо протидії відмиванню грошей, хабарництву та корупції, допомога правоохоронним органам у боротьбі з незаконним відмиванням грошей і мінімізація ризику використання благодійних ресурсів у неналежних цілях.

Сфера дії політики
Ця політика спрямована на підтримку високих стандартів поведінки, яких зараз дотримується наша благодійна організація. Це буде досягнуто шляхом забезпечення того, щоб БФ «ГЖУ»:

-не був використаним третіми сторонами з метою відмивання грошей
-не отримував хабарі з метою впливу на прийняття рішень у БФ «ГЖУ»
-не піддався корупційній, нечесній та/або протиправній поведінці

Ця політика поширюється на всіх, хто бере участь у благодійній діяльності. тобто співробітники, волонтери, постачальники, студенти та досвідчений персонал, працівники агентств, підрядники, бенефіціари.

Ця політика є доступною всередині благодійного фонду і керівництво має переконатися, що всі ознайомлені з нею та пройшли відповідне навчання.

Недотримання цієї політики може призвести до дисциплінарної відповідальності.

Відмивання грошей
За визначенням, відмивання грошей – це практика очищення грошей, які з певних причин були отримані незаконним шляхом. Часто процес має ускладнені сліди, тому факт відмивання неможливо легко ідентифікувати чи відстежити.

Відмивання грошей може відбуватися різними способами. Це може відбуватись через розподіл грошей через багато різних банківських рахунків (щоб приховати їхнє походження), але лише за умови, коли благодійну організацію мимоволі використовують як «торгового партнера». Це може бути спрямовано на благодійну організацію або через організацію, з якою ми маємо тісні стосунки, таку як спонсор.

Процедури
Менеджер з фінансів і ресурсів виступає в якості уповноваженого зі звітування про відмивання грошей (MLRO), щоб отримувати інформацію від усіх, хто бере участь у благодійній організації, щодо будь-якої підозрюваної діяльності у відмиванні грошей. Скарбник виконуватиме функції тимчасового MLRO, якщо MLRO недоступний.
MLRO буде відповідати за виконання процедур благодійної організації з боротьби з відмиванням грошей.
MLRO забезпечить ведення належних записів про всі відповідні дії та кроки, вжиті для їх вирішення.

Належна обачність
Благодійна організація повинна проводити процедури, які допомагають ідентифікувати донорів або інших постачальників доходу, перш ніж вступати з ними у відносини чи операції.

Благодійна організація повинна, у відповідних випадках:
- ідентифікувати донора та підтвердити його особу
- вживати відповідні заходи, якщо деякі донори потребують або хочуть їх конфіденційності.
- приймати факт, що в деяких випадках особу донора може бути непросто перевірити, і в цьому випадку необхідно провести інші заходи
- постійно контролювати ситуацію та вести належний облік усіх проведених перевірок.

Політика щодо розкриття інформації
Якщо хтось знає, підозрює або має достатні підстави думати або підозрювати, що особа займається відмиванням грошей або фінансуванням тероризму, він/вона повинен(на) негайно повідомити про це MLRO. Розкриття інформації має бути зроблено за стандартною формою, доступною в MLRO, яка вимагає:

Інформація про залучених людей
Тип операції
Відповідні дати
Чому є підозра
Коли і як здійснюється діяльність
Ймовірні суми
MLRO підтвердить отримання розкриття протягом узгодженого періоду відповіді.
MLRO розгляне звіт та будь-яку іншу доступну інформацію.
Після того як MLRO оцінить розкриття або іншу інформацію, вони визначатимуть, чи:
Існують розумні підстави для підозри у відмиванні грошей і кроки, які необхідно вжити; або є фактичне відмивання грошей або фінансування тероризму; і Чи потрібно їм повідомляти про це Національне агентство боротьби зі злочинністю (NCA).
Усі звіти про розкриття інформації, на які посилається MLRO, і звіти, подані ними до NCA, зберігатимуться щонайменше 5 років.